Czy tak będzie wyglądać nasza kuchnia w 2015 roku?

Tak jeden z czołowych na świecie producentów wyobraża sobie nasze kuchnie za kilka lat…. Jak możecie zobaczyć w filmie z wcześniejszego wpisu tak i w tym filmie znajdziemy szafki, które się same opuszczają i podnoszą. Wystarczy tylko nacisnąć guzik. To była rzecz, która najbardziej rzuciła mi się w oczy. Jednak nie jest to całkiem nierealne. Bo o ile system elektryczny, mógłby kosztować kilka – kilkanaście tysięcy złotych o tyle system manualny mógłby być dużo bardziej przystępny dla kieszeni. Już coś takiego jest, pojawiło się na targach w 2009 roku (na tych samych targach, z których pochodzi poniższe nagranie). Jak tylko znajdę to nagranie z pewnością je tutaj dodam.

Najciekawsza część zaczyna się w 2 minucie. Prezentacja „na żywo”

Jednak nie wszystko co możemy zobaczyć na tym filmie jest czystą fantazją. Chociażby ten piekarnik z windą, który można znaleźć w ofercie Siemensa.

siemens z winda Czy tak będzie wyglądać nasza kuchnia w 2015 roku?

Model HB78P570 jest opisany szczegółowo na stronie producenta.

Wpisy powiązane:

4 Responses to “Czy tak będzie wyglądać nasza kuchnia w 2015 roku?”

 1. brigitte said:

  maj 17, 12 at 15:47

  Widziałabym w takiej kuchni jeszcze taką lodówkę: http://najlepsze-lodowki.pl/ciekawostki/nowoczesna-lodowka-bio-robot-fridge-prototyp/ :-)

 2. Anja said:

  lut 10, 13 at 01:07

  Bardzo ciekawa kuchenka. Co do szafek, pewien ich układ na pewno zwiększa funkcjonalność niektórych pomieszczeń. czy jednak dokładnie w tej formie? Opuszczane elementy ułatwiają korzystanie z wysokiej zabudowy. Ja w tej chwili potrzebuję stołka (przynajmniej).
  Anja last blog post… Metalowy system zabudowy wnęk, szaf i garderób STOLMEN od Ikei

 3. Przemek said:

  lut 17, 13 at 11:06

  Już nie daleko do 2015 poczekamy zobaczymy :)
  Przemek last blog post… Słabe oświetlenie w kuchni

 4. Tomek said:

  mar 26, 14 at 13:48

  Bardzo fajny koncept. Tylko ile można czekać, aż szafka z kawą zjedzie na dół :) Nie znalazłem nigdzie lodówki w zabudowie, ciekawe jakie funkcje będą w 2015.


Leave a Reply

CommentLuv badge