Różowy – kolor roku 2011

reddishpinkallures Różowy   kolor roku 2011

fot. Pantone Color Institute

2011 to rok wszystkich, którzy kochają kolor różowy :). Tak przynajmniej twierdzą specjaliści z firmy Pantone (ekspert w dziedzinie barw), którzy na rok 2011 wybrali kolor różowy w odcieniu Honeysuckle (Wiciokrzew).

Dlaczego różowy?

Żyjąc w czasach stresu, potrzebujemy czegoś co podniesie nas na duchu. Ten odcień, który wywodzi się z soczystej czerwieni, ma nas pobudzać i ładować pozytywną energią. Jest doskonały na poprawę nastroju.  – mówi Leatrice Eiseman dyrektor Pantone Color Institute.

Ale w jaki sposób różowy ma się sprawdzić we wnętrzach?

pantonehoneysuckle Różowy   kolor roku 2011

fot. Pantone Color Institute

Jako kolor ścian w salonie, pokoju dziennym, korytarzu…. w kuchni również :).  Wszyscy, którzy nie mają ochoty malować ścian na różowo, a chcą dodać do wnętrza tej „pozywytnej energii”, mogą wyposażyć swoje wnętrza w różne dodatki, np. różowe poduszki czy akcesoria kuchenne.

Firma Pantone - istnieje od 1963 i jako pierwsza wprowadziła system oznaczeń kolorów wykorzystywany obecnie w poligrafii. Z jej zdaniem liczy się wiele branż i jeszcze więcej firm.

Nie wiem jak Wy, ale ja w zeszłym roku widziałem w sklepach wiele różnych dodatków w kolorze turkusowym… który był wybrany jako kolor roku 2010. Tak więc… teraz czas na różowy :)

press img 20706 1 Różowy   kolor roku 2011

fot. Pantone Color Institute

Wpisy powiązane:

Leave a Reply

CommentLuv badge