Gniazdka w blacie – 3 modele okrągłych gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

hettich gniazdko 1 300x229 Gniazdka w blacie  3 modele okrągłych gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Gniazdo w blacie firmy Hettich

Gniazdka w blacie

Mamy dwa rodzaje gniazd elektrycznych, które mogą być zamontowane i ukryte w blacie kuchennym.
Pierwsze to gniazdka okrągłe, drugie to gniazdka prostokątne. W przypadku tych pierwszych mogą one być zamontowane również w szafkach wiszących (będą się wysuwać na dół) lub w boku szafki (będą się wysuwać poziomo).

Dzisiaj zajmiemy się pierwszą z możliwych opcji. Głównie z tego względu, że jest to dużo bardziej popularne rozwiązanie.

1. Hettich Epail

hettich gniazdko 2 Gniazdka w blacie  3 modele okrągłych gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Wysuwane gniazdko wpuszczane Epail

hettich gniazdko 2 tech 235x300 Gniazdka w blacie  3 modele okrągłych gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Wysuwane gniazdko wpuszczane Epail

Gniazdko montowane w blacie firmy Hettich.
Różni się od innych modeli tym, że oba wejścia/gniazdka są na jednej wysokości. W przypadku innych producentów, gniazdka znajdują się jedno pod drugim, więc zwykle ilość miejsca, które jest potrzebne pod blatem jest większa. Natomiast odbywa się to kosztem większej średnicy gniazdka, czyli otwór wycięty w blacie musi być większy. Firma Hettich zaleca aby średnica otworu była równa 134 mm, więc jest to 34 mm więcej niż w przypadku gniazdek, które można zobaczyć poniżej. 

Wkład i obudowa wykonane są z tworzywa sztucznego, dostępnego w kolorach czarny (wkład i obudowa) oraz srebrny (tylko obudowa).

Największą różnicą pomiędzy modelem firmy Hettich a innymi modelami, jest to, że po naciśnięciu na okrągły otwór puszka automatycznie wysuwa się z blatu roboczego. Zwykle robi się to manualnie, czyli naciska się otwór, klapka się uchyla i wyciągamy wkład.

Dodatkowym atutem jest możliwość zamówienia modelu, który posiada 2 porty USB, oraz 2 gniazdka RJ 45. Dlatego można w kuchni zrobić sobie mini biuro, lub używać tego modelu po prostu w swoim biurze.

2. Evoline Port

 

evoline port 4 150x150 Gniazdka w blacie  3 modele okrągłych gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennymEvoline Power Port zamontowany w blacie
evoline port 5 150x150 Gniazdka w blacie  3 modele okrągłych gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Evoline Port - zamontowany w szafce

evoline port 61 150x150 Gniazdka w blacie  3 modele okrągłych gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Evoline Port - zamontowany w szafce wiszącej

Jak widzicie ten model można swobodnie zamontować w blacie lub szafce. W odróżnieniu od modelu firmy hettich, tutaj po naciśnięciu okrągłej klapki ona się unosi i wkład wysuwamy samodzielnie. 

Generalnie gniazdko, a raczej listwa zasilająca jest wykonana bardzo starannie, z dbałością o szczegóły. Wkład wykonany jest z aluminium oraz tworzywa sztucznego. Wieko może być wykonane z tworzywa sztucznego lub ze stali nierdzewnej. W zasadzie jest to największa zaleta tego modelu. Możliwość kolorystycznego doboru wieka i wkładu do reszty mebli.

Wieko standardowo jest lakierowane na kolor srebrny. Może być też czarne, lakierowane na antyczny mosiądz oraz jak wspomniałem wcześniej ze stali nierdzewnej. Albo… i tutaj ogromny plus, na indywidualne zamówienie może być lakierowane na dowolny kolor.

evoline port 7 Gniazdka w blacie  3 modele okrągłych gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Evoline Port - kolory wieczka

Podobnie sprawa ma się jeśli chodzi o wkład, czy korpus – jak kto woli. Standardowo jest on w kolorze srebrnym matowym. Opcje dostępne na zamówienie to: kolor czarny matowy, antyczny mosiądz, złoty (aluminium lakierowane na złoty połysk, z wieczkiem ze stali nierdzewnej – lakierowane na złoty w połyski), chrom (podobnie jak w przypadku złotego – korpus aluminiowy i wieczko ze stali lakierowane)

evoline port kolory Gniazdka w blacie  3 modele okrągłych gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Evoline Port - kolory

Evoline Port może być również podświetlany diodami led. Dostępne kolory to: niebieski, zielony, rubinowy (czerwony) i biały. W takim przypadku nasze gniazdko posiada również wyłącznik podświetlenia.

evoline port 8 Gniazdka w blacie  3 modele okrągłych gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Evoline Port - niebieskie podświetlenie

powerport9001 262x300 Gniazdka w blacie  3 modele okrągłych gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Evoline Port - rysunek techniczny

Infromacje techniczne.
Po pierwsze dłuższy niż w przypadku modelu Epail kabel – 3m.
Po drugie masa możlwości jeśli chodzi o gniazda zamontowane w korpusie. Dostępne możlwości to: 

 • gniazdo zasilające
 • gniazdo sieciowe RJ-45
 • gniazdo video RGB D-Sub
 • gniazdo video cyfrowe
 • gniazdo HDMI
 • gniazdo USB
 • gniazdo PS/x
 • gniazdo telefonii analogowej RJ-11

Po trzecie – wycięty otwór w blacie powinien mieć średnicę 100 mm (tak zaleca producent, z praktyki podpowiem, że lepiej jak ma 102 mm).
Po czwarte, ze względu na konstrukcję, jeśli jest schowany to zajmuje w szafce więcej miejsca niż model firmy Hettich.

3. DPM Solid

dpm solid 11 Gniazdka w blacie  3 modele okrągłych gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Listwa zasilająca wysuwana z blatu DPM Solid

W zasadzie DPM Solid to firma, która importuje to z Chin, a nie model, ale mam nadzieje, że potraktujecie to jako szczegół.
Ten model dostępny jest tylko w kolorze widocznym na zdjęciu. Brak możliwości jakiejkolwiek konfiguracji jeśli chodzi o gniazda. Wymiary bardzo zbliżone do modelu Evoline Power Port. W zasadzie jest to kopia… Różnice? Na początek wieczko – wykonane bardzo kiepsko. Kolejna to dpm solid 2 Gniazdka w blacie  3 modele okrągłych gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennymkołnierz montażowy, czyli to co znajduje się na blacie (po schowaniu gniazdka widzimy wieczko i kołnierz) – jest owalny (jajowaty). Długość przewodu zasilającego 1,5m. Otwór w blacie, podobnie jak w przypadku Evoline Port powinien mieć 102 mm.
Wracając do różnic, pomiędzy tym modelem, a Evoline Port’em, większość sprowadza się do użytych materiałów i wykonania. Jednak pomimo słabej jakości wieczka (na ekspozycji mamy zamontowany Evoline Port, a model z firmy DPM Solid leży luzem i każdy może go obejrzeć), jest to dosyć ciekawa alternatywa ze względu na niską cenę. Zapraszam do krótkiego podsumowania.

Gniazdka w blacie – podsumowanie

Hettich Epail
Rzadko spotykany model, przynajmniej na naszym rodzimym rynku. Firma Hettich jest bardziej kojarzona z akcesoriami meblowymi typu prowadnice czy zawiasy, niż z akcesoriami elektrycznymi. Pomimo, że nie miałem styczności z tym modelem, a znając produkty firmy Hettich stawiam raczej na to, że ten produkt jest dobrze wykonany. Największą różnicą jest ta, że listwa wysuwa się automatycznie po naciśnięciu wieczka.
Evoline Port
Firma Schulte (producent) rozwinęła swój produkt do granic możliwości. Plusy? Z pewnością bardzo dobre wykonanie i ogromne możliwości konfiguracji. Minusy? Długi czas oczekiwania na modele skonfigurowane indywidualnie oraz wysoka lub bardzo wysoka cena w zależności od konfiguraji.
DPM Solid
Średnie wykonanie całości i kiepskie wykonanie wieczka, ale niska cena. Poza tym brak możliwości indywidualnej konfiguracji, co z jednej strony jest sporym ułatwieniem, bo Ty nie zastanawiasz się nad tym jaki kolor i jakie gniazdka wybrać, a my nie pomylimy się w zamówieniu ;-)

Gniazdka w blacie – co warto wiedzieć?

Gniazdko wysuwane w blacie to rewelacyjne rozwiązanie, w szczególności na wyspę kuchenną. Jeśli będzie ono montowane właśnie na wyspie, to już na etapie remontu, przygotowania pomieszczenia, warto pomyśleć o tym aby doprowadzić elektrykę w odpowiednie miejsce.

Update
Gniazdka w blacie – 3 modele prostokątnych gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym.
Gniazdka prostokątne, to ciekawa alternatywa dla popularniejszych gniazdek okrągłych.

Wpisy powiązane:

4 Responses to “Gniazdka w blacie – 3 modele okrągłych gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym”

 1. Marek said:

  lut 20, 11 at 11:24

  sa jeszcze jakies inne rozwiazania?
  kiedy opiszecie to drugie rozwiazanie?

 2. Krzysiek said:

  lut 21, 11 at 14:14

  Z innych rozwiązań, to ewentualnie gniazdka w szufladach (montowane we froncie). A wpis o gniazdkach prostokątnych… pod koniec tego tygodnia lub w przyszłym.

 3. Comfoline Blog» Blog Archive » Nasze kuchnie w miesięczniku Biznes Meble.pl said:

  lut 26, 11 at 21:33

  [...] To wystające z blatu, na lewo od baterii to gniazdko montowane w blacie. [...]

 4. Comfoline Blog» Blog Archive » Kolejne 3 modele gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym said:

  mar 02, 11 at 22:37

  [...] dwa tygodnie temu zamieściłem opis 3 modeli gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym. W tamtym wpisie zająłem się gniazdkami okrągłymi, które zajmują mniej miejsca na blacie, [...]


Leave a Reply

CommentLuv badge