Gniazdka w kuchni – kolejne 3 modele gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

hettich gniazdko rys 300x195 Gniazdka w kuchni  kolejne 3 modele gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Gniazdka w blacie #2

Dokładnie dwa tygodnie temu zamieściłem opis
3 modeli gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym
. W tamtym wpisie zająłem się gniazdkami okrągłymi, które zajmują mniej miejsca na blacie, natomiast więcej pod nim. Generalnie cieszą się one większym powodzeniem.
Teraz czas na gniazdka prostokątne, a na pierwszy ogień biorę produkt firmy Schulte Elektrotechnik, czyli Evoline FlipTop.

Evoline FlipTop

FlipTop wykonany jest z masywnej stali nierdzewnej, w odróżnieniu od gniazdek okrągłych nie ma tu plastiku, czy aluminium, więc jest to zdecydowanie solidna konstrukcja. Stal jest również bardziej popularna w wykończeniach niż aluminium. Pomimo tego, że wciąż częściej spotyka się ramki aluminiowe (ze szkłem – jako fronty) niż ze stali (prawdopodobnie rolę odgrywa również cena), to np sprzęty AGD są najczęściej wykończone w stali szczotkowanej.

Przeglądając różne fora internetowe czy grupy dyskusyjne, użytkownicy często odradzali tego rodzaju gniazdka (najczęściej chodziło im o te okrągłe) z tego względu, że można je zalać. Wystarczy przewrócić szklankę, czy odkręconą butelkę. Jak wiadomo, takie sytuacje w kuchni się zdarzają. Obawa, być może słuszna, tym bardziej, że w przypadku gniazdek okrągłych między wieczkiem, a opaską która nachodzi na blat jest kilkumilimetrowa przerwa. Jednak jeśli ktoś ma wyspę w kuchni, albo nie chce mieć po prostu gniazdek na ścianie, to trzeba sobie jakoś radzić. Wracając do bezpieczeństwa… FlipTop ma na tym polu przewagę nad gniazdkami okrągłymi. Może mieć zamocowane szczotki, które chronią przed kurzem lub gumę, które ma zapobiegać zalaniu.

big fliptop 04 300x200 Gniazdka w kuchni  kolejne 3 modele gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Evoline FlipTop - wykończenie guma

big fliptop 06 300x200 Gniazdka w kuchni  kolejne 3 modele gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Evoline FlipTop - wykończenie szczotka

Jak pewnie zauważyliście na obrazku, to owszem guma może chronić, ale tylko wtedy kiedy gniazdko jest schowane i nie są podłączone żadne urządzenia. Bo gdy są jakieś podłączone to i tak woda się tam dostanie. No cóż może rozwiązanie nie jest idealne, ale z pewnością zasługuje na to, aby się nad nim zastanowić.

Standardowo wersja zawiera 3 lub  4 gniazda zasilające 230V umieszczone pod kątem 90st. Może również posiadać 6 modułów. Podobnie jak Evoline Port, tak i FlipTop ma różne opcje konfiguracji. Mogą być to wejścia sieciowe, multimedialne itp. Wybór jest duży, w zasadzie taki sam jak w przypadku Evoline Port.

big fliptop 02 300x200 Gniazdka w kuchni  kolejne 3 modele gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Evoline FlipTop

big fliptop 01 300x200 Gniazdka w kuchni  kolejne 3 modele gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Evoline FlipTop

FlipTop, może być stosowany z powodzeniem także w biurach.

Gniazdka w blacie – wymiary i informacje techniczne.

evoline fliptop wymiary 300x212 Gniazdka w kuchni  kolejne 3 modele gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym Głębokość (czyli w dół od góry blatu): około 90-100 mm, brakuje tej informacji .
Szerokość i wysokość (widok z góry):
- 3 moduły 185 mm x 157 mm,
- 4 moduły 235 mmx 157 mm,
- 6 modułów 335 mmx 157 mm. 

Długość kabla: 3m.

evoline fliptop kolory1 Gniazdka w kuchni  kolejne 3 modele gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Evoline FlipTop - kolory

Bardziej ciekawostka niż informacja. W katalogu producenta widnieje informacja, że FlipTop dostępny jest w stali szczotkowanej, chromie, antracycie, kolorze szarym i białym (w takiej samej kolejności jak na obrazku). Praktyka mówi, że u dystrybutorów zwykle jest dostępny w stali szczotkowanej. Ale kto wie… może się za jakiś czas coś zmieni.

Hettich Netbox Turn

Ciekawa alternatywa dla FlipTop’a. Szkoda, że niezbyt popularna opcja, być może ze względu na dosyć wysoką cenę. Do hurtowni nie dzwoniłem, bo już mają zamknięte, ale z tego co znalazłem na jednym z zagranicznych serwisów, jest ono do kupienia za 297 funtów. Wychodzi niecałe 1400 zł. Jednak takie wynalazki zwykle w Polsce są ciut droższe.
Opisać wypada, bo rozwiązanie jest całkiem fajne.

Różnice? Inny sposób otwierania, najpierw naciskamy, a później obracamy. Na minus z pewnością wykonanie. Tzn może nie wykonanie, a materiały, bo Netbox Turn jest z anodowanego aluminium oraz tworzywa sztucznego w kolorze aluminium. Stal jednak wygląda… szlachetniej :)

hettich turn2 300x198 Gniazdka w kuchni  kolejne 3 modele gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Hettich - Netbox Turn

hettich turn 300x200 Gniazdka w kuchni  kolejne 3 modele gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Hettich - Netbox Turn

Jeśli chodzi o konfigurację, to w Polskim katalogu dostępny jest on w dwóch wersjach (w angielskiej wersji katalogu dostępnych jest 6 wersji).

Pierwsza to model z 3 gniazdami, druga wersja posiada 2 gniazda 230V, 1 gniazdko RJ45, 1 gniazdko VGA, 2 porty usb. Więc również można stosować w biurach czy salach konferencyjnych.

hettich turn4a Gniazdka w kuchni  kolejne 3 modele gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Hettich - Netbox Turn

Bezpieczeństwo? W przypadku gdy mamy podłączone urządzenia, a więc gniazda są obrócone ku górze, powinno się być dosyć ostrożnym. Może nawet bardzo ostrożnym? Niestety tutaj sytuacja wygląda gorzej niż w przypadku FlipTop’a ponieważ nic nie jest zasłonięte. Nawet wtedy kiedy całość jest schowana to wydaje się, że zabezpieczenia Evoline są lepsze, a raczej bardziej praktyczne.

Wymiary standardowego modelu z trzema gniazdami:

 

hettich turn 5 Gniazdka w kuchni  kolejne 3 modele gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Hettich Netbox Turn - wymiary

Porównując do pierwszego modelu FlipTop’a z 3 gniazdkami, Netbox Turn jest o 8 szerszy i niecałe 5 niższy. Głębokość jest podobna.

Hettich Tippo i Pullo

W artykule, o okrągłych gniazdkach wpuszczanych w blat na końcu była tania chińska alternatywa. Tutaj, jeszcze takiej nie ma. Chyba nie ma.. przynajmniej nigdzie jeszcze czegoś takiego u nas na rynku nie widziałem. Zamiast tego mamy kolejne dwa modele made in germany. Potraktuje je jako jeden, bo są po pierwsze mało popularne, a po drugie mało dezajnerskie. A wiadomo, w kuchni, którą goście zwykle odwiedzają jako pierwsze pomieszczenie mysi być elegancko.

hettich tippo Gniazdka w kuchni  kolejne 3 modele gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Hettich Tippo

Tippo otwiera się po naciśnięciu pokrywki. Obudowa (jak w przypadku Netbox Turn) wykonana jest z anodowanego aluminium i tworzywa sztucznego w kolorze aluminium.

Podstawowa konfiguracja to 2 gniazda 230V. Inne dostępne to: 2 gniazda 230V + 2xUSB, 2 gniazda 230V + 2 gniazdka RJ 45.

Brak zabezpieczeń przed wodą.

hettich pullo Gniazdka w kuchni  kolejne 3 modele gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym

Hettich Pullo

Pullo posiada szczotki przeciw kurzowe i aby je otworzyć trzeba włożyć palę w tę listwę szczotkową i podnieść mechanizm.

Obudowa wykonana jest ze stali lakierowanej proszkowo… więc w kuchni nie będzie się specjalnie dobrze prezentować.

Nie ma  możliwości konfiguracji, jak podaje producent ten model dostępny jest z 2, 3 lub 4 gniazdkami w zależności od standardu dla danego kraju.

Przed zalaniem również brak zabezpieczeń.

Gniazdka w blacie – podsumowanie

Wydaje mi się, że modele Tippo i Pullo możemy tutaj pominąć, ani nie spełniają standardów estetycznych ani nie oferują zabezpieczeń przed zalaniem wodą. Netbox Turn Hettich’a wygląda całkiem zgrabnie, ale cena i słabe zabezpieczenia przed wodą, jak dla mnie go dyskwalifikują. Prawdę mówiąc uważam, że najlepszą opcją jest zdecydowanie FlipTop. Po pierwsze bardzo fajny design, po drugie wykonanie – ze stali szlachetnej, a po trzecie jako jedyny model gniazdka montowanego w blacie posiada jakiekolwiek zabezpieczenia przed wodą.

Wpisy powiązane:

3 Responses to “Gniazdka w kuchni – kolejne 3 modele gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennym”

 1. Gniazdka w blacie - 3 modele okrągłych gniazdek | Comfoline Blog said:

  mar 25, 11 at 21:54

  [...] Gniazdka w blacie – 3 modele prostokątnych gniazdek, które można zamontować w blacie kuche… Wpisy powiązane:Kolejne 3 modele gniazdek, które można zamontować w blacie kuchennymNasze [...]

 2. Materac said:

  gru 10, 11 at 14:14

  Szukałem Szukałem i znalazłem właśnie o to mi chodziło :) Tak na marginesie zajebista stronka:P pozdrowienia z Poznania

 3. Daniel said:

  kwi 06, 12 at 14:05

  Poproszę o pomoc gdzie w Polsce mozna kupić Hettich Netbox Turn

  Daniel


Leave a Reply

CommentLuv badge